Psihoterapija i egzistencijalizam

Viktor Frankl

Popularna psihologija

U knjizi „Psihoterapija i egzistencijalizam“ sabrani su tekstovi koji iz nekoliko uglova prilaze fenomenu ljudske patnje i u dijalogu sa tradicijom egzistencijalističke filozofije ga tretiraju kao jed...

Cena: 13,60 KM 16,00 ušteda: 2,40 KM (-15%)

U knjizi „Psihoterapija i egzistencijalizam“ sabrani su tekstovi koji iz nekoliko uglova prilaze fenomenu ljudske patnje i u dijalogu sa tradicijom egzistencijalističke filozofije ga tretiraju kao jedan mogući vid iznalaženja smisla i svrhovitosti života. U tom smislu, „Psihoterapija i egzistencijalizam“ pocrtava poznati Franklov stav da „život, svaki život, u svakoj situaciji i do poslednjeg daha, ima i zadržava smisao“.

 

Logoterapija je psihoterapeutski pravac, ali i praktično umeće pronalaženja i osnaživanja smisla života. U njenoj osnovi leži uverenje da su ljudska bića, mimo potrebe za zadovoljstvom ili moći, iznad svega bića koja su oblikovana traganjem za smislom kao svrhom i najvrednijim stupnjem samoostvarenja. Ova veština razvijana je nakon jednog od najužasnijih poglavlja istorije čovečanstva, u vremenu koje je istovremeno predstavljalo iskorak iz užasa jednog iskustva, ali i nagovestilo mnoge specifično savremene probleme sa kojima se ljudsko biće suočava i koje teži da prevlada. Zato su dela Viktora E. Frankla, uglednog bečkog psihijatra i neurologa, nezaobilazni sadržaji za upuštanje u možda i najvažniju životnu potragu.

  • ISBN: 9788683713554
  • Broj strana: 148
  • Pismo: Ćirilica
  • Povez: Broš
  • Format: 19.6x13cm
  • Godina izdanja: 2019

Viktor Frankl
Viktor E. Frankl (1905 – 1997), bio je ugledni profesor neurologije i psihijatrije. Preživevši boravak u nekim od najokrutnijih koncentracionih logora, posvetio se razvijanju egzistencijalističkog pravca u tretiranju nekih od najosetljivijih pitanja ljudskog postojanja – logoterapije, glasovite „treće bečke škole psihoterapije“. U svoj rad ugradio je i lično iskustvo i smela naučna stremljenja iz oblasti psihijatrijske nauke tog doba. Bio je profesor na Bečkom i nekolikim univerzitetima u Sjedinjenim Američkim Državama, načelnik Bečke neurološke klinike i predsednik Austrijskog društva psihijatara. Autor je knjiga koje su prevedene na na nekoliko desetina svetskih jezika, postavši nezaobilazni orijentiri kako u naučnom, tako i u nenaučnom tretiranju pitanja čovekove duševnosti.